Purmo Aqulo F1P 90x260x1000mm, czyli grzejnik podłogowy wzmocniony z nawiewem.


Grzejniki kanałowe to idealny pomysł na ogrzewanie w wnętrzach o znacznych przeszkleniach, jaki i tam gdzie brak miejsca na zamontowanie kaloryferów na ścianie. Jest tak, że w nowych dużych wnętrzach kaloryfery kanałowe to wyłączny sposób na pokrycie zapotrzebowania wnętrza na energię cieplną, ponieważ mają znacznie większą wydajność niż klasyczne grzanie grzejnikowe. Grzejniki montowane na ścianie o dużej wydajności cieplnej mają zazwyczaj bardzo duże gabaryty i niełatwo je wbudować w przestronne pokoje.


Kaloryfery kanałowe| Purmo Aquilo F1P przeznaczone są do montażu w posadzkach ogrzewanych wnętrz. Wzmocniony wymiennik ciepła zamontowany jest w stalowej wannie, jaką umieszcza się w przygotowanym do tego punkcie w posadzce. Grzejnik ten zawiera ciche wentylatory w ilości dostosowanej do wielkości wymiennika, dające wymuszony obieg ciepła i przez to relatywnie większą wydajność cieplną grzejnika. Przykładem wskazanego typu kaloryferów montowanych w wylewce jest Purmo Aquilo F1P 90x260x1750mm.


Aby stosownie dopiąć kaloryfer do instalacji prądowej nieodzowny jest transformator, z tego powodu, że wentylatory zasilane są napięciem 12V. W dodatku obowiązkowym osprzętem jest regulator sterujący pracą wentylatora. Wytwórca proponuje różne wersje wyposażenia uzależniona od stopnia skomplikowania funkcji (regulator ręczny, elektroniczny, z możliwością zdalnego sterowania).


Dodatkowym szczegółem, jaki trzeba umieścić na kaloryferze jest kratka maskująca. W tym przypadku producent również oferuje szeroki zakres produktów – od kratek drewnianych poprzez te z aluminium, aż do najwyższej jakości i odporności: ze stali szlachetnej.