Grzejnik energooszczędny

Ostatnimi czasy pojawiło się sporo informacji o grzejnikach energooszczędnych. Określenie “grzejniki energooszczędne” pojawia się zawsze w odniesieniu do grzejników elektrycznych.

Takie określenie to świadoma manipulacja spotykana w opisie produktu. Czasami ta informacja jest bezwiednie powielana przez nieświadomych klientów. Sprawia to że pojęcie grzejników energooszczędnych przenika do podświadomości jako coś co faktycznie istnieje.

Grzejniki energooszczędne nie istnieją. Zadaniem kaloryfera jest zamiana energii elektrycznej na cieplną. Wytworzone ciepło rekompensuje straty wynikające z konstrukcji budynku. Z tego powodu można mówić o domu energooszczędnym ponieważ jeżeli jest bardzo dobrze zaizolowany będzie tracił mniej energii.

Aby koszty ogrzewania były jak najniższe warto zadbać o właściwym zamontowaniu grzejnika, tak aby zapewnić właściwy przepływ powietrza. Termostat zadba o utrzymywanie właściwej temperatury. Przegrzanie budynku to zawsze niepotrzebna strata. Aby dodatkowo zmniejszyć koszty ogrzewania warto wybrać grzejnik z zegarem programowalnym. Dzięki temu możemy ustawić każdy dzień tygodnia i porę kiedy w budynku temperatura ma być na niższym poziomie. Najczęściej są to godziny gdy pomieszczenie nie jest używane.

Zobacz w poradniku filmowym jakie grzejniki elektryczne możesz wybrać.